projektowanie przyszlosci 2015 15 

Sander Boogers

ARUP Holland – specjalista BIM, koordynator działań BIM w regionie europejskim.

Sander Boogers kieruje interdyscyplinarnym zespołem BIM w biurze Arup Amsterdam, zajmuje się wszystkimi aspektami BIM w zakresie struktur, usług budowlanych I infrastruktury na wszystkich etapach procesu budowlanego, od negocjacji projektu, przetargu, analizy przetargu, administracji, zarządzania oraz kontroli kosztów po końcową ocenę. Jego praca pozwoliła mu na zdobycie doświadczenia jako kreślarz, inżynier budownictwa, koordynator projektu oraz modelarz, manager i doradca BIM.

Sander ma duże doświadczenie w koordynowaniu złożonych projektów, modelowaniu różnorodnych struktur oraz kierowaniu grupami modelarzy, wdrażaniu BIM do projektów oraz usprawnianiu dostarczaniu projektów. Oprócz kierowania amsterdamskim zespołem BIM, Sander jako manager BIM w regionie europejskim, jest zaangażowany w wydajne wprowadzanie i prowadzenie BIM w europejskich biurach.

projektowanie przyszlosci 2015 11 

Jakub Kulig

BIM Project Manager, Robobat Polska

Certyfikowany trener Autodesk. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, gdzie zdobył nagrodę im. prof. K. Szewczyka za wybitne osiągnięcia w nauce.Od 2008 roku należy do zespołu Wsparcia Technicznego Robobat Polska. Przeprowadził liczne asysty projektowe, projekty polegające na wdrażaniu oprogramowania inżynierskiego oraz konsultacje związane z międzybranżowym przepływem informacji. Autor licznych opracowań traktujących o integracji międzybranżowej oraz Prelegent na wielu konferencjach o tematyce BIM w kraju i za granicą.

  

Mitch Boryslawski

View By View, Founder -, Inc. BIM LifeCycle Integration

Mieczyslaw (Mitch) Boryslawski jest współzałożycielem EcoDomus Inc. i założycielem View By View, Inc. Początkowo w 1990r. firmy były biurami usług wizualizacji architektonicznej; Mitch sprawił, że są one dziś jednymi z pierwszych firm, które przeprowadziły BIM przez cały proces budowy. Mitch urodził się w Polsce; studiował architekturę i zarządzanie projektami budowlanymi na uczelniach w Europie, RPA i USA. Często wykłada architekturę cyfrową i BIM, od 30 lat bierze udział w międzynarodowych konkursach architektonicznych i zdobył kilka nagród, w tym 2005 “Digie” za najlepsze zastosowanie projektowania automatyczno- architektonicznego. Jego trójwymiarowe dzieło cyfrowe o „Zazielenianiu Białego Domu” znajduje się w stałej ekspozycji Old Executive Office Building w waszyngtońskim Białym Domu. Wraz z CREST stworzył również interaktywną płytę CD-ROM „Zazielenianie Białego Domu” – projekt środowiskowy finansowany przez Departament Energii i opublikowany przez Amerykański Instytut Architektów w dystrykcie Waszyngton. Płytę zademonstrowano pani Hillary R. Clinton, ówczesnej pierwszej damie, zaś premiera odbyła się w programie telewizyjnym Good Morning America.

projektowanie przyszlosci 2015 2 

Leif Granholm

Pan Leif Granholm jest zaangażowany w rozwój oprogramowania związanego z BIM od 1979 roku, kiedy to dołączył do Tekla jako programista, póżniej manager IT, przedstawiciel handlowy, starszy consultant, dyrektor technologiczny oraz dyrektor do spraw infrastruktury publicznej i energii. Pracował także jako dyrektor zarządzający dla Swedish Subsidiary i był odpowiedzialny w Tekla za branże budownictwa w regionie krajów bałtyckich i skandynawskich. Leif, w Tekla bierze także udział w planowaniu strategii w zakresie BIM, wprowadzania oraz wsparcia. Jest reprezentantem Tekla w zakresie strategicznym w BuildingSMART oraz reprezentantem spółki Trimble w OGC I licznych Komitetach Technicznych ISO.

projektowanie przyszlosci 2015 8 

David Miller

Director, BA(Hons) DipArch RIBA

David pracował na najwyższych poziomach projektowania zarówno w Wielkiej Brytanii, jak I zagranicą. Jego pasją jest architektura postępowa, nowe technologie oraz projektowanie. Przed rozpoczęciem własnej działalności w 2000 roku pracował w biurach Norman Foster oraz Santiago Calatrava, a następnie został zastępcą dyrektora w Future Systems, gdzie był architektem projektu Media Centre na stadionie Lord’s Cricket Ground, który zdobył nagrodę Stirling’a.

Jego specjalistyczna wiedza na temat projektowania i dostarczania złożonych budynków przerodziła się w zainteresowanie trójwymiarowymi analizami i modelowaniem, których zespół architektoniczny używa teraz do rozwiązywania codziennych problemów. Pod kierownictwem David’a jego zespół jest uważany za brytyjskiego eksperta w dziedzinie technik BIM.

projektowanie przyszlosci 2015 6 

Paweł Wierzowiecki

prezes Graph’it Studio

Jest doświadczonym inżynierem budownictwa i uznanym projektantem. Posiada znaczne, praktyczne doświadczenie menadżerskie w zarządzaniu dużymi zespołami projektowymi realizującymi zadania budownictwa ogólnego jak i infrastrukturalnego. Jest poważanym konsultantem wielu firm branży budowlanej jak i przemysłowych, kierujących swą ofertę do szerokorozumianego rynku nieruchomości. Od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem kształcenia młodych kadr inżynierskich, zarówno jako wykładowca uczelni technicznych jak i jako konsultant innowacyjnych projektów akademickich. W swoim dorobku zawodowym ma ponad 2,5mln m2 zaprojektowanych budynków komercyjnych i użyteczności publicznej jak i wiele realizacji infrastrukturalnych.

Korzystając ze swoich doświadczeń w obsłudze kontraktów krajowych i zagranicznych z przekonaniem propaguje na rynku polskim filozofię „Zintegrowanej Realizacji Przedsięwzięcia” (IPD – Integrated Project Delivery), której głównym założeniem jest integracja zasobów ludzkich, technologicznych, materiałowych oraz praktyk biznesowych w procesie, czerpiącym wymierne korzyści z umiejętności, doświadczenia i wiedzy wszystkich podmiotów procesu inwestycyjnego w celu optymalizacji efektywności we wszystkich fazach projektowania, budowy i eksploatacji inwestycji. Podstawowym narzędziem koncepcji IPD są technologie „Wirtualnego Modelowania Informacji o Budowli” (BIM – Building Information Modelling).

Paweł Wierzowiecki jest współtwórcą pierwszego oddanego do użytkowania i już funkcjonującego w Polsce komercyjnego projektu deweloperskiego, zaprojektowanego i zrealizowanego całkowicie w technologii BIM – budynku biurowego „Malta House” w Poznaniu. Inwestorem tego innowacyjnego projektu była renomowana spółka deweloperska „Skanska Property”, będąca jednocześnie liderem rynku przyjaznych środowisku budynków biurowych.

Jest prezesem zarządu specjalistycznej spółki „Graph’it Studio”, której powstanie jest efektem niezaprzeczalnego i wymiernego sukcesu projektu „Malta House”. Firma została wyodrębniona z renomowanego biura projektowego „Wierzowiecki Group”, którą to również zarządza.

„Graph’it Studio” koncentruje się wyłącznie na projektach w technologii „Wirtualnego Modelowania Informacji o Budowli” (BIM – Building Information Modeling), gromadząc szerokie i pragmatyczne doświadczenia, wynikające z czynnego uczestnictwa w projektach na terenie Polski, Unii Europejskiej a także Bliskiego Wschodu.

Ukończył Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, oraz zdobył tytuł MBA (program GFKM/ RSM Erasmus University).

Prywatnie podróżnik zauroczony Azją i zakochany w Oceanie żeglarz.

projektowanie przyszlosci 2015 18 

Rafał Siek

Senior Architectural Technician BAM Design

Rafal z zawodu jest Technikiem Architektem i posiada 15 lat dowiadczeniem zdobytego zarowno w Polsce jak i Wielkiej Brytani. Obecnie pracuje przy projektach stanowicych czesc programu regeneracji terenu przy stacji King’s Cross w Londynie. Jego bogata kariera obejmuje prace oraz kooperacje z wieloma firmami branzy budowlanej dzialajacymi w obrebie Londynu oraz poludniowo-wschodniej Anglii wliczajac producentow, podwykonawcow, pracownie architektonicznymi oraz generalnych wykonawcow. Jako czlonek zespolow projektowych, Rafal mial przyjemnosc pracowac przy projektach przeznaczonych dla klientow indywidualnych oraz instucjonalych; projektow, ktore roznily sie skala inwestycji , jej wartoscia oraz rodzajem zastosowanych technologi w tym:

  • 3 Pancras Square w Londynie dla grupy kapitalowej Argent ;
  • Szpital Uniwesytecki w Liverpoolu;
  • Budynek D przy Paddington Basin w Londynie dla developera Paddington Waterside,
  • Szkoly przy Dormer Wells w Londynie;
  • glownej siedziby Gardiner and Theobald przy Tottenham Court Road w Londynie.

Wiedza oraz szeroki wachlarz specjalizacji Rafala obejmuja nastepujace dziedziny:

  • Building Information Modelling – technologia oraz medotyka implementacji;
  • projektowanie architektoniczne;
  • projektowanie, produkcja oraz instalacje fasad oraz scian strukturanych ;
  • zrownowazone projektowanie oraz budownictwo.

Rafal pasjonuje sie BIM-em i potencjalem tej technologi jako katalizatora w przerowadzeniu niezbednych zmian potrzebnych do wzmocnienia branzy budowlanej. Jako entuzjasta oraz promotor jest zawsze gotowy by sluzyc osobom szukajacym pomocy aspektach dotyczacych BIM-u. Rafal rowniez interesuje sie dyscyplina zarzadzania projektow oraz kierunkiem rozwoju nowoczesnych technologi ktore wspomagac beda proces budowlany w przyszlosci.

projektowanie przyszlosci 2015 7 

Noha Saleeb

Senior Lecturer in Creative Technology, Design Engineering Department at Middlesex University

Noha jest starszym wykładowcą kreatywnej technologii na wydziale inżynierii projektowania i matematyki na Uniwersytecie Middlesex. Jest także kierownikiem programu studiów magisterskich w zakresie zarządzania BIM.

Noha uczyła wielu przedmiotów na studiach licencjackich i magisterskich związanych z architekturą, BIM, inżynierią projektowania, programowaniem oraz grafiką zarówno w Wielkiej Brytanii jak i za granicą.

Jako pracownik akademicki pracowała nad połączeniem architektonicznego oprogramowania komputerowego i dziedzin e-learningu specjalizujących się w cyfrowej architekturze 3D i ich wpływem na pedagogikę. Noha publikowała także w wielu renomowanych międzynarodowych dziennikach, książkach oraz występowała na konferencjach.

  

Janusz Bohatkiewicz

prezes EKKOM Sp. z o.o., Politechnika Lubelska
projektowanie przyszlosci 2015 10
projektowanie przyszlosci 2015 12
 

Kamil Stolarski

prawnik, ekspert z zakresu prawa umów w procesie inwestycyjnym.

Konrad Majewski

prawnik, ekspert z zakresu prawa zamówień publicznych

Zamówienia przyszłości: BIM w systemie ofertowania do sektora publicznego
Zamówienia publiczne to świat wielkich pieniędzy oraz jeszcze większych wyzwań. Do największych należy zaliczyć podnoszenie efektywności budowlanego procesu inwestycyjnego. Instytucje publiczne są zobowiązane wydatkować środki publiczne w sposób racjonalny i oszczędny. Nie mamy na myśli jednak tego, aby inwestycje publiczne były prowadzone jak najtaniej ale aby były prowadzone jak najbardziej efektywnie. W tym celu konieczne jest usprawnienie projektowania i realizacji budowlanych inwestycji publicznych. Nowe dyrektywy w sprawie zamówień publicznych przewidują instrumenty umożliwiające usprawnienie procesu projektowania, wykonania i łańcucha dostaw. Tymi instrumentami są narzędzia elektronicznego modelowania danych (BIM). Aby w pełni wykorzystać potencjał BIM konieczne jest jednak przezwyciężenie gorsetu rozwiązań prawnych oraz mentalnych przyzwyczajeń osób przygotowujących oraz prowadzących postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

projektowanie przyszlosci 2015 17 

Jarosław Witek

główny projektant w Arup Polska

Magister inżynier inżynierii środowiska – Politechnika Wrocławska, BREEAM International Assessor BREEAM In-Use Auditor, ukończył studia podyplomowe w zakresie budownictwa ekologicznego w Cambridge. Jarosław posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania i kierowania robotami budowlanymi w branży instalacji sanitarnych. Uczestniczył w projektowaniu budynków użyteczności publicznej, przemysłowych i mieszkalnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, na Ukrainie i w Rosji. Ma na swym koncie 2-letni okres pracy w Wielkiej Brytanii. Jego doświadczenie obejmuje sporządzanie projektów instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, nadzorowanie wykonywania robót na placu budowy, bezpośrednią współpracę z klientami i zewnętrznymi zespołami projektowymi. Wykształcenie Inżynier środowiska Zajmowane stanowisko Główny projektant W firmie Arup od 2007 Jarosław aktywnie promuje zrównoważony rozwój i innowacyjne rozwiązania techniczne, służące zmniejszeniu wpływu inwestycji na środowisko. W polskim oddziale firmy Arup Jarosław kieruje Zespołem ds. Zrównoważonego Rozwoju i Certyfikacji Ekologicznej Budynków. Jarosław łączy doświadczenie projektowe z dużym zaangażowaniem we wdrażanie nowatorskich rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju.

projektowanie przyszlosci 2015 1 

Szymon Dorna

BIM Manager PM Group

Swoją przygodę z BIM rozpoczął kilka lat temu poznając tajniki Revita Architecture i Revita MEP.Brał udział w projektowaniu pierwszego w Polsce zakładu przemysłowego, którego projekt stworzono w oparciu o wielobranżowe modele BIM (Pasta Food w Opolu).Jest odpowiedzialny za wdrażanie, koordynację i rozwój technologii BIM w PM Group. Prowadzi szkolenia z wykorzystania narzędzi i standardów pracy BIM w Polsce i za granicą ,m.in. w Niemczech, Irlandii i Indiach.W 2014 roku zorganizował program zajęć teoretycznych i praktycznych o tematyce Building Information Modeling dla studentów Politechniki Poznańskiej – PZMIOB – Program Zintegrowanego Modelowania Informacji o Budynku (BIM).

projektowanie przyszlosci 2015 5 

Katarzyna Knap-Miśniakiewicz

W 2006 r. uzyskała tytuł magistra inżyniera na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej w specjalności: ogrzewnictwo, klimatyzacja, ochrona powietrza i termiczna utylizacja odpadów. Od ośmiu lat specjalizuje się w systemach ogrzewania i wentylacji bazujących na proekologicznych źródłach ciepła
i precyzyjnych systemach sterowania pracą urządzeń w budynkach niskoenergetycznych. Jej celem jest wdrożenie oprogramowania używanego
w BIM do procesu projektowego w celu tworzenia cyfrowego modelu danego obiektu.Katarzyna jest autorem artykułów w zakresie ogrzewnictwa i technologii informacyjnych w budownictwie. Członek Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, Klastra Technologii Informacyjnych w Budownictwie.

projektowanie przyszlosci 2015 3 

Maciej Dejer

Absolwent Politechniki Częstochowskiej o specjalności konstrukcje budowlane. Współwłaściciel firmy M.A.D. Engineers oraz prezes Stowarzyszenia Klaster BIM. Posiada 10 letnie doświadczenie w technologii BIM w zakresie konstrukcji stalowych, żelbetowych, koordynacji międzybranżowej oraz administracji projektami dla zadań realizowanych w Nowej Zelandii, Kanadzie i USA. W swojej pracy skupia się na poprawie przemysłu budowlanego poprzez rozwój wiedzy i procesów opartych na innowacjach. Współautor portalu www.BIMblog.pl i wielu artykułów na temat praktycznego zastosowania BIM.

projektowanie przyszlosci 2015 4 

Wojciech Gawinowski

Architekt, członek Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, absolwent Politechniki Wrocławskiej (2005) na wydziale Architektury i Urbanistyki. Podczas studiów uczestniczył w warsztatach i konkursach architektonicznych zdobywając między innymi I miejsce w konkursie „CITY SQUARES – Wrocław 2004 Workshop – PUBLIC PLACES IN THE CITY ”. Po studiach odbywał staż w renomowanej pracowni RAD-OMA asia w Hong Kongu, gdzie pracował głównie nad projektami usługowymi i komercyjnymi, zdobywając I miejsce w konkursie na nową bibliotekę dla uniwersytetu w Jeongju- Korea Płd. Po odbyciu stażu pracował dla jednej z najbardziej innowacyjnych brytyjskich pracowni Grimshaw Architects, gdzie zajmował się projektowaniem lotnisk i dużych obiektów przemysłowych z użyciem projektowania parametrycznego. W kolejnych latach pracował ponownie dla RAD, oraz Mobius architekci, zdobywając wyróżnienia i nagrody w konkursach architektonicznych (między innymi I miejsce w międzynarodowym konkursie PREFAB 20*20 na prefabrykowany dom socjalny organizowanym przez Architecture for Humanity w Vancouver). W 2010 roku założył pracownię Vostok Design, gdzie tworzy autorskie projekty architektury i urbanistyki z użyciem technologii BIM, oraz projektowania parametrycznego. W biurze powstało wiele innowacyjnych projektów, między innymi zwycięski projekt na nową siedzibę Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, w całości opracowany w technologi BIM. Jest współzałożycielem BimKlaster i współprowadzi warsztaty z projektowania parametrycznego.

projektowanie przyszlosci 2015 16 

Jerzy Rusin

Studiował na wydziałach Architektury oraz Form Przemysłowych w Krakowie. Od 2004 współpracuje z GRAPHISOFT przy lokalizacji oprogramowania ArchiCAD, organizacji szkoleń i wdrożeń BIM. Założona przez niego w 2005 roku Archicadownia do dnia dzisiejszego prowadzi działalność w tym zakresie. Od 2012 właściciel BIM Point, firmy wyspecjalizowanej w tworzeniu modeli BIM istniejących obiektów i implementacji BIM na etapie projektowania i realizacji przebudów. BIM Point z powodzeniem dostarcza wysokiej jakości modele BIM istniejących, często zabytkowych obiektów. Niektóre z nich zostały wykorzystane do dalszych prac projektowych w technologii Building Information Modeling. Współpracuje z Viewpoint Construction Software przy wdrożeniach platformy Viewpoint 4 Projects. Przez ostatnie 8 lat szkolił wykładowców na Politechnice Krakowskiej. W swej działalności zawodowej promuje OPEN BIM. Obie jego firmy są członkami Stowarzyszenia Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie.

projektowanie przyszlosci 2015 9 

John Adams

Viewpoint

John Adams kieruje wysiłkami Viewpoint w zakresie BIM z centrum rozwiązań związanych ze współpracą w Newcastle w Wielkiej Brytanii. Pod kierownictwem John’a, Viewpoint oferuje czołowego managera współpracy BIM wprowadzając opartą na SaaS technologię chmury i Środowisko Powszechnych Danych (Common Data Environment). John jest utalentowanym architektem, który studiował i pracował w Anglii w projektach o szerokiej skali. Przejście John’a od projektowania do oprogramowania było zainspirowane chęcią pomocy w rozwinięciu budownictwa i przemysłu infrastruktury przy użyciu technologii. Gdy dołączał do zespołu Viewpoint w 2013 roku, John przekazał swoją pasję i wiedzę na temat BIM, żeby wesprzeć rozwój Common Data Environment zdolnego do wspierania 2 i wyższych poziomów BIM, a także standardów Open BIM aby ułatwić przemysłowi budowlanemu wprowadzenie BIM.

projektowanie przyszlosci 2015 13

 

 

 

 

 

projektowanie przyszlosci 2015 14

 

Łukasz Wójcik

Marcin Pala

Od 2011 roku prowadzą autorską pracownię MULTIPROJEKT studio, która od początku pracuje w technologii BIM. Podczas kilku lat pracy zaprojektowali ponad 100 obiektów, a kilkanaście zostało już zrealizowanych.

Każda nowa inwestycja jest dla nich okazją do zdobywania nowych doświadczeń w wykorzystywaniu narzędzi BIM.

Aktywnie promują projektowanie przyszłości wśród firm wykonawczych, z którymi często pracują w tandemie – zaprojektuj – wybuduj. Taka współpraca rodzi wymierne efekty dla wykonawców w postaci optymalizacji budynku, a także dla klientów poprzez kontrolę nad budżetem przedsięwzięcia już od fazy projektowej. Dla początkowo niechętnych firm wykonawczych – dzięki współpracy z MULTIPROJEKT studio – technologia BIM staje się coraz bardziej przydatnym elementem w ich funkcjonowaniu.

Doświadczenie w pracy na stanowiskach managerskich oraz kierowniczych wspólników pozwala ciągle rozwijać firmę i dobierać najlepsze rozwiązania do aktualnego problemu. Uczestnictwo w szkoleniach PASSIVE HOUSE INSTITUTE z Darmstadt pozwoliło im wykorzystać platformę Revit Architecture do świadomego projektowania obiektów pasywnych.
Technologia BIM jest dla nich narzędziem do etycznego biznesu, w którym klient od wczesnej fazy koncepcyjnej jest w pełni świadomy produktu jaki otrzymuje. Produktu jakim jest gotowy obiekt – miejsce pracy, mieszkania, odpoczynku.
Założyciele pracowni angażują się także w wiele przedsięwzięć CSR traktując swój zawód jako szeroko rozumianą służbę społeczną – co szybko poruszającym świecie biznesu jest możliwe również dzięki wykorzystaniu narzędzi BIM.

MIEJSCE KONFERENCJI

KONTAKT Z NAMI

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!