W dniach 4 - 5 marca 2015 r. odbyła się druga edycja konferencji z cyklu Projektowanie Przyszłości. Głównym tematem konferencji była technologia BIM. Prelegenci oraz wystawcy skoncentrowali się na przedstawieniu uczestnikom nowoczesnych rozwiązaniach wspomagających projektantów i wykonawców na każdym etapie realizacji projektów budowlanych.

BIM2015 4W konferencji wzięło udział ponad 120 uczestników, którzy mogli skorzystać ze specjalistycznej wiedzy ośmiu wystawców i ponad 20 prelegentów z całego świata. Uczestnikami BIM 2015 byli nie tylko pracownicy i założyciele czołowych biur projektowych oraz firm wykonawczych, ale także studenci. Konferencję otworzyła prezentacja Mitcha Boryslawskiego, założyciela firm View by View oraz EcoDomus.  Zostałem zaproszony przez Konfotekę by przyjechać do Polski i zaprezentować moją technologię, technologię mojej firmy. Wierzę, że udało mi się przybliżyć to, jak będzie wyglądała przyszłość BIM. To było wspaniałe doświadczenie. Chciałbym raz jeszcze podziękować Konfotece za zaszczyt uczestniczenia w tym wydarzeniu - mówił Mitch Borysławski.

Duża część gości była także na pierwszej edycji konferencji. Jakub Kulig BIM Manager w Robobat Polska podzielił się z nami swoimi wrażeniami: Konferencja bardzo udana, poziom bardzo wysoki. Byłem w zeszłym roku i w tym roku wydaje mi się, że jest na pewno wyższy. Dużo firm z ciekawymi prezentacjami. Widać, że w ciągu roku poziom świadomości wykorzystania modeli bimowskich wzrósł. O tyle jest to ciekawe, że mamy już pierwsze realizacje w Polsce BIM’u, mamy bardzo dużo firm, nie tylko na poziomie projektowym, ale też wykonawczych, więc takie spotkania powinny być, one pokazują, że chcemy ten system rozwijać w Polsce, usprawniać procesy projektowe. Jedna smutna rzecz, która mi się narzuca - jesteśmy daleko w tyle za Europą. Europa nas cały czas wyprzedza, nawet przyspiesza. A nasze władze nie robią nic, żeby ją dogonić.Przydałoby się, żeby też brali w tym udział, żeby aktywnie uczestniczyli w tego typu spotkaniach, a nie tylko czekali na efekty, które zostaną narzucone. Mam nadzieję, że w przyszłym roku poziom będzie jeszcze wyższy.

BIM2015 3Projektowanie Przyszłości, to nie tylko prezentacje, uczestnicy mieli także okazję zobaczyć praktyczne zastosowanie cieszących się dużym zainteresowaniem skanerów laserowych prezentowanych przez firmę Faro. Na koniec pierwszego dnia na uczestników czekała uroczysta kolacja, na której mogli kontynuować dyskusje rozpoczęte podczas przerw kawowych. W tym roku organizatorzy zaprosili jeszcze więcej gości zagranicznych. To wspaniałe doświadczenie być w Krakowie, tak pięknym mieście i na tak niesamowitej konferencji. Ta konferencja tworzy przyszłość. Organizacja konferencji jest świetna. A poziom entuzjazmu i energia, którą odczuwało się na konferencji są fantastyczne. Przed BIM w Polsce jest ogromna przyszłość - mówił David Miller.

BIM2015 1Zwieńczeniem drugiego dnia konferencji były warsztaty prowadzone przez Macieja Dejera oraz Wojciecha Gawinowskiego, które także cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mimo późnych godzin popołudniowych sale były wypełnione uczestnikami warsztatów. Zapraszamy do galerii zdjęć, można także zapoznać się z prezentacjami BIM 2015 oraz programem konferencji.

Galeria Video:

loading...

Podczas dwóch dni konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z aktualną ofertą rynkową producentów oprogramowania, jak i z doświadczeniem firm polskich oraz międzynarodowych koncernów z pracy, wdrażania oraz zarządzania projektami najnowocześniejszą technologią BIM.

Tegoroczna konferencja przyciągnęła jeszcze więcej uczestników niż pierwsza, co potwierdza potrzebę cyklicznego spotykania się uczestników procesu inwestycyjnego, aby wymieniać doświadczenia z wdrażania technologii, która wywoła
rewolucję w pracy każdego z nich.

Zapraszamy na III edycję konferencji, która odbędzie się Holiday Inn Józefów pod Warszawą w dniach 6-7 kwietnia 2016 r.

 BIM2015 5 BIM2015 6 BIM2015 7

MIEJSCE KONFERENCJI

KONTAKT Z NAMI

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!